Po ostatnich wyborach dwaj politycy: Marek Migalski i Jarosław Kurski ogłosili, że odchodzą z polityki. Może i nawet ktoś uwierzył w szlachetność tego gestu, tyle że wybory do parlamentu pokazały, iż wyborcy, albo ich brak, dali im nawet więcej niż czerwoną kartkę pokazali im wyjście.
Zmiana historii
Miłościwie panująca nam władza nie zaprosiła na obchody 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. związku NSZZ „Solidarność”. Skład zaproszonych dowodził zatem przekonania władzy, że największe zasługi w obalaniu w Polsce komunizmu mieli sami komuniści.
„Krzesło Prezesa Kaczyńskiego na pl. Zamkowym puste. Do bojkotu wolnej Polski przyzwyczailiśmy się. Bojkot Stanów Zjednoczonych to nowa jakość” napisał szef MSZ Radosław Sikorski tuż po uroczystym przemówieniu prezydenta USA. A Jarosław Kaczyński był w tym czasie w szpitalu. Klasyczny strzał. Kulą w płot.
Małe, ale cieszy
W Polsce był Obama. Warszawę na dwa dni niemal zamknięto. Feta i nie chodzi o ser była ogromna. Amerykański lider powiedział nam kilka komplementów. Za resztę zapłacimy już sami.
W Angoli planowana jest pielgrzymka motocyklistów.
Pielgrzymka odbędzie się 2 września w intencji bezpieczeństwa na angolskich drogach. „Mamã Muxima” to w lokalnym języku kimbundu „Matka Serca”. Oficjalnie sanktuarium dedykowane jest Maryi Dziewicy i Niepokalanemu Poczęciu. Świątynię wybudowali Portugalczycy w 1599 r. Dziś jest najpopularniejszym celem pielgrzymek w Angoli. Leon XIV odwiedził to miejsce podczas podróży apostolskiej do Afryki.
Diecezja Viana przygotowuje na 2 września specjalną pielgrzymkę motocyklistów w ramach uroczystości zaplanowanych od 3 do 6 września pod hasłem „Mamã Muxima, Matko Łaskawa i Wzorze Świętości, módl się za nami”. Lokalny Kościół ma nadzieję, że wydarzenie to przyczyni się również do zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa na drogach, które w Angoli jest ogromnym problemem.
Archidiecezję Łódzką reprezentował bp Piotr Kleszcz OFMConv
W południe 28 sierpnia na Stacji Radegast w Łodzi odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto. W miejscu, z którego w czasie niemieckiej okupacji wywożono mieszkańców getta do obozów zagłady, spotkali się przedstawiciele władz, środowisk żydowskich, instytucji zajmujących się pamięcią o Zagładzie oraz mieszkańcy Łodzi.
Archidiecezję łódzką reprezentowali bp Piotr Kleszcz OFMConv oraz ks. Hieronim Wróblewski, członek Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.