Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Inauguracja Roku św. Jana Pawła II

Uroczyste Nieszpory z 2. niedzieli wielkanocnej i koncert „Wybrzeża pełne ciszy” złożyły się na inaugurację Roku św. Jana Pawła II w Skoczowie. Nabożeństwo odprawiono 12 kwietnia w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Niedziela bielsko-żywiecka 17/2015, str. 5

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Monika Jaworska

Koncert inauguruja?cy Rok s´w. Jana Pawła II w Skoczowie

Koncert inauguruja?cy Rok s´w. Jana Pawła II w Skoczowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tak się składa, że moment śmierci Papieża przypadł na wigilię uroczystości Bożego Miłosierdzia. Mamy więc zaszczyt dziś zainaugurować Rok Jana Pawła II jako jedyna parafia i jedyne miasto w naszej diecezji bielsko-żywieckiej, gdzie papież Jan Paweł II sprawował Eucharystię 22 maja 1995 r. na Kaplicówce. Będzie mu towarzyszyła gama wydarzeń o charakterze kulturalnym i religijnym, przy współpracy Urzędu Miasta i naszej parafii – zapowiedział proboszcz parafii, ks. kan. Antoni Dewor. Słowo wygłosił także prezes Stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”, Andrzej Bacza, który zachęcił do nabywania przed kościołem papieskich pierników na cele charytatywne. A poseł Stanisław Pięta zaapelował o pomoc dla Berdiańska na Ukrainie.

Nieszporom przewodniczył ks. prał. Alojzy Zuber, który witał Papieża w 1995 r. w Skoczowie jako ówczesny proboszcz wspomnianej parafii. – Wpierw krążyły wieści, że jest możliwe, aby tu Papież przyjechał, nawiedzając naszą diecezję. Wydawało się to mało prawdopodobne, bo to niewielkie miasto. A jednak stało się faktem – nawiedził Skoczów. Był wśród nas. Chciejmy, aby to, co zasiał św. Jan Paweł II rozwijało się, owocowało – powiedział Ksiądz Prałat, ogłaszając Rok Jana Pawła II jako otwarty.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W ramach obchodów, następnego dnia w ARTadresie otwarto wystawę „Skoczowianie u Jana Pawła II”. A w dniu 1. rocznicy kanonizacji, 27 kwietnia o godz. 12, zaplanowane jest otwarcie na Rynku w Skoczowie wystawy „Jan Paweł II – 20 lat temu był wśród nas”.

Tymczasem parafię czeka kolejne ważne wydarzenie – 1 maja o godz. 17.30 do kościoła zostanie uroczyście wprowadzony odnowiony obraz Matki Bożej Skoczowskiej, który został w październiku ubiegłego roku sprofanowany przez nieznanego sprawcę. Obraz wprowadzi bp Piotr Greger w asyście orkiestry dętej.

2015-04-23 11:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czego nie wiemy o wyborze Karola Wojtyły na papieża?

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

książka

Magdalena Kowalewska

Czego nie wiemy o wyborze Karola Wojtyły na papieża? – na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji połączonej z promocją książki Jacka Moskwy „Tajemnice konklawe 1978 r.” W spotkaniu udział wzięli kard. Kazimierz Nycz, historyk Grzegorz Polak oraz autor książki. Konferencja prowadzona przez Marcina Przeciszewskiego odbyła się w Centrum Medialnym KAI.

– Książkę wziąłem do ręki, żeby dowiedzieć się więcej o motywach, dla których 40 lat temu kard. Karol Wojtyła został wybrany papieżem. Nie odpowiem oczywiście na pytanie, czy po przeczytaniu książki wiem dużo więcej, nie chcę recenzować a zaprezentować tę książkę – powiedział kard. Kazimierz Nycz. – Red. Jacek Moskwa jako znakomity fachowiec dotarł do najważniejszych świadków tego konklawe. Rozdzielił plotki od faktów, posegregował i uporządkował materiał – dodał.
CZYTAJ DALEJ

Żaden mały nie jest w Kościele liczbą pomijalną

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe.Stock

Fragment należy do rozbudowanej narracji powołania (Ez 1-3). Bóg zwraca się do proroka „synu człowieczy” (ben adam), tytułem, który powróci w księdze niemal sto razy i który podkreśla dystans między śmiertelnym posłańcem a chwałą Tego, który posyła. Izrael zostaje nazwany „domem buntu” (bêt merî): ludem, który ma oczy i uszy, lecz odmawia posłuchu. Pierwsze polecenie skierowane do Ezechiela brzmi dlatego: „nie bądź buntownikiem jak ten dom buntu”. Prorok musi najpierw sam nie wejść w opór, który będzie piętnował.
CZYTAJ DALEJ

Aborcja nawet w 9. m-cu ciąży możliwa już w 11. stanach USA. Gubernator podpisała ustawę

2026-08-11 09:59

https://x.com/MassGovernor

Gubernator Maura Healey podpisuje dokument umożliwiający aborcję w dowolnym momencie ciąży

Gubernator Maura Healey podpisuje dokument umożliwiający aborcję w dowolnym momencie ciąży

Maura Healey - gubernator partii Demokratów podpisała ustawę zezwalającą na aborcję w dowolnym momencie ciąży w stanie Massachusetts, czyniąc ją 11 stanem, który nie nakłada żadnych ograniczeń na aborcję.

Prawo stanowe dotychczas zezwalało na aborcję w ciągu pierwszych 24 tygodni ciąży, jeśli lekarz stwierdzi, że konieczne jest zachowanie życia, zdrowia fizycznego lub psychicznego kobiety, z powodu śmiertelnej wady płodu lub diagnozy lub dlatego, że płód prawdopodobnie nie przeżyje poza macicą.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję