Reklama

Krótko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

• Komisja Europejska zarejestrowała europejską inicjatywę obywatelską, której celem jest rozpoczęcie wobec Węgier postępowania prowadzącego do zawieszenia tego kraju w prawach państwa członkowskiego, m.in. w prawach do głosowania w Radzie UE.

• Izraelski rząd zawiesił wszelkie kontakty z UE w sprawie bliskowschodnich negocjacji pokojowych. To reakcja oburzenia na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie znakowania izraelskich produktów wytworzonych na terenach okupowanych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• Poszerza się koalicja przeciw tzw. Państwu Islamskiemu. Na apel prezydenta Francji François Hollande’a pozytywnie odpowiedziała Wielka Brytania, która rozpoczęła naloty. Wojsko chcą też wysłać Niemcy.

• NATO zaprosiło w swoje szeregi kolejne państwo – jego 29. członkiem będzie Czarnogóra. Sprzeciwia się temu Rosja, ale zdaniem obserwatorów, znacznie ciszej, niż to bywało.

• Wzrasta napięcie między Rosją a Turcją po zestrzeleniu przez Turków rosyjskiego samolotu wojskowego. Moskwa nałożyła częściowe sankcje handlowe na Turcję, a Władimir Putin zapowiedział tajemniczo, że reakcja nie ograniczy się tylko do nich.

• Sąd Najwyższy w Belfaście stwierdził, że przepisy zabraniające aborcji są naruszeniem praw człowieka. „Nielogiczne i wewnętrznie sprzeczne jest prawo, które z jednej strony przeciwne jest dyskryminacji dzieci urodzonych z zespołem Downa lub z rozszczepieniem kręgosłupa, a z drugiej strony pozwala na aborcję, aby takie dzieci nie mogły się narodzić” – to komentarz katolickich biskupów z Irlandii Północnej w sprawie tej decyzji.

• Kobiety – wbrew dotychczasowym barierom – mogą teraz konkurować z mężczyznami o wszelkie stanowiska w wojsku USA, włączając w to jednostki bojowe oraz siły specjalne.

2015-12-09 08:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chińska rakieta może pojawić się nad Polską pomiędzy godz. 7 a 13

2026-01-30 08:37

[ TEMATY ]

chińska rakieta

nad Polską

odłamki

Adobe Stock

Chińska rakieta może dziś przelecieć nad Polską

Chińska rakieta może dziś przelecieć nad Polską

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) powołując się na najnowsze dane o położeniu orbitalnym chińskiej rakiety, która w piątek może przelatywać nad Polską szacuje, że obiekt może wejść w atmosferę ziemską pomiędzy godz. 7.04 a 13.12 czasu polskiego. Agencja zapewniła, że monitoruje sytuację.

O możliwości wejścia w atmosferę Ziemi fragmentu chińskiej rakiety ostrzegło w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które zacytowało komunikat Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Jak informowano sytuacja związana jest z naturalnym procesem deorbitacji rakiety.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Jana Bosko

[ TEMATY ]

nowenna

św. Jan Bosko

commons.wikimedia.org

Zapraszamy do wspólnego odprawiania nowenny przed wspomnieniem św. Jana Bosko.

CZYTAJ DALEJ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów ślubnych?

2026-01-30 14:53

[ TEMATY ]

Artykuł sponsorowany

Materiał prasowy

Buty ślubne to znacznie więcej niż dodatek do sukni. To fundament Twojego komfortu przez kilkanaście godzin tego wyjątkowego dnia. Źle dobrane obuwie może zamienić radość w udręcę – obtarcia, ból stóp i niemożność poruszania się w czasie przyjęcia z pewnością nie należą do planowanych elementów ceremonii. Dobry wybór butów ślubnych to równowaga między estetyką a wygodą, między marzeniami o idealnym wyglądzie a realiami długiego dnia pełnego emocji. W tym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję – taką, która pozwoli Ci cieszyć się każdą chwilą bez kompromisów.

Zacznij od szczegółowego zmierzenia swoich stóp. Wiele kobiet nosi niewłaściwy rozmiar butów – według badań branżowych nawet 80% z nas wybiera za małe lub za duże obuwie. Nie opieraj się wyłącznie na rozmiarze, który nosisz na co dzień. Każdy producent stosuje nieco inne standardy, a Twoje stopy mogą różnić się rozmiarem między prawą a lewą nogą.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję