Reklama

Krótko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

• W Białej Podlaskiej 2 maja br. odsłonięto pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich. Inicjatorem budowy pomnika pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, był senator Grzegorz Bierecki.

• Strajk włoski przeciwko niskim płacom i złym warunkom pracy przeprowadziło 2 maja br. kilka tysięcy pracowników sieci handlowych. Strajk polegał na przesadnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu obowiązków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• Ustanowienia roku 2018 Rokiem abp. Ignacego Tokarczuka chcą posłowie z okazji przypadającej wtedy 100. rocznicy urodzin niezłomnego hierarchy. Do Sejmu wpłynął projekt uchwały w tej sprawie. Zajmie się nim wkrótce sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu.

• W Jeleniej Górze Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 27-letniej Polki Magdaleny Żuk, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w Hurghadzie w Egipcie. Wstępnie przyjęto, że śledztwo będzie prowadzone w związku z podejrzeniem zabójstwa.

• Strażacy, którzy 8 kwietnia br. brali udział w akcji ratowniczej po zawaleniu się kamienicy w Świebodzicach na Dolnym Śląsku, otrzymali nagrody finansowe i odznaczenia od ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Nagrodzono również ratowników, a także ich psy służbowe.

• Na cmentarzu komunalnym w Rumi w woj. pomorskim nieznani sprawcy dokonali profanacji grobu, w którym w latach 90. XX wieku pochowano zmarłą osobę. Z grobu zniknęły ludzkie szczątki.

• Do egzaminów maturalnych przystąpiło 284 tys. uczniów. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 24 maja, ustna zakończy się 2 dni później.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2017-05-09 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy jestem świadomy roli w świecie, jaką powierzył mi Bóg?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 10, 16-23. <- KLIKNIJ

Piątek, 10 lipca. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Tomaszów Mazowiecki uczcił pamięć ofiar ludobójstwa na Wołyniu

2026-07-10 16:35

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Tomaszów Mazowiecki

Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Poczty sztandarowe - uczestnicy uroczystości w Tomaszowie Mazowieckim upamiętniających ludobójstwo na Wołyniu

Poczty sztandarowe - uczestnicy uroczystości w Tomaszowie Mazowieckim upamiętniających ludobójstwo na Wołyniu

Tomaszów Mazowiecki rozpoczął obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Dokonanego przez Ukraińskich Nacjonalistów na Obywatelach II Rzeczypospolitej. Uroczystości zainaugurowała Msza św. w intencji ofiar zamordowanych przez nacjonalistów z OUN i UPA oraz miejscową ludność ukraińską, odprawiona w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także reprezentanci organizacji społecznych, politycznych, kulturalnych i oświatowych oraz służb mundurowych. Po wspólnej modlitwie uczestnicy obchodów złożyli kwiaty przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza znajdującym się przed świątynią, oddając hołd ofiarom tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję