Reklama

Niedziela Legnicka

Sukces Mai

Diecezja W Płocku odbył się etap ogólnopolski XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Niedziela legnicka 16/2022, str. III

[ TEMATY ]

olimpiada teologii katolickiej

Archiwum prywatne

Zwyciężczyni Olimpiady Maja Gołuszko i jej katecheta Adrian Kos

Zwyciężczyni Olimpiady Maja Gołuszko i jej katecheta Adrian Kos

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przebiegała ona w tym roku pod hasłem: „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła” w dniach od 31 marca do 2 kwietnia. W etapie centralnym wzięło udział ponad osiemdziesięciu uczestników z poszczególnych diecezji Polski. Naszą diecezję legnicką, po osiągnięciu zwycięstwa w etapie diecezjalnym, reprezentowało dwoje uczniów: Maja Gołuszko z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu (katecheta: p. mgr Adrian Kos) oraz Mikołaj Węglarz z IV Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu (katecheta: o. mgr Dominik Bochenek SP).

Najlepsza w całej Polsce okazała się Maja Gołuszko z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu, związana z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Zdobyła ona I miejsce. Takie zwycięstwo zdarzyło się po raz pierwszy w trzydziestoletniej historii diecezji legnickiej.

Serdecznie gratulujemy Mai, katechecie Adrianowi Kosowi oraz szkole, w której Maja się uczy. Życzymy światła Ducha Świętego w dalszym zgłębianiu teologii i już dziś zapraszamy Maję do udziału w kolejnej edycji Olimpiady Teologii Katolickiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-04-12 12:20

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież o Bożym Miłosierdziu

Niedziela podlaska 12/2022, str. I

[ TEMATY ]

olimpiada teologii katolickiej

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Spotkanie konkursowe zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie

Spotkanie konkursowe zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie

Uczniowie ze szkół średnich mierzyli swoje siły podczas diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się 9 marca w Drohiczynie.

Dwie laureatki Julia Jurczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim oraz Milena Krzymowska z Zespołu Oświatowego Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim będą reprezentowały diecezję drohiczyńską na ogólnopolskim etapie konkursu, który w tym roku odbędzie się w Płocku. Trzecie miejsce zajął Mateusz Ufnal z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Katechetami przygotowującymi byli odpowiednio: s. Zofia Błońska, ks. Błażej Samociuk oraz Krzysztof Janiuk.
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi z Polski przy szczątkach św. Franciszka z Asyżu: To jest coś, co przeszywa duszę

2026-02-26 10:17

[ TEMATY ]

Asyż

Św. Franciszek z Asyżu

szczątki

Vatican Media

To jest coś, co przeszywa duszę – tak pielgrzymi z Polski opowiadali Vatican News o emocjach związanych z oddaniem czci i modlitwie przy doczesnych szczątkach św. Franciszka, wystawionych w Asyżu w 800 lat po jego śmierci. Przybyliśmy prosić, aby sprowadzał na nas Boże błogosławieństwo pokoju - mówią pielgrzymi.

Rześki poranek w lutym na dziedzińcu przed dolną bazyliką w Asyżu. W skupieniu i z cierpliwością około stuosobowe grupy oczekują na swoją kolej do wejścia do Bazyliki, aby ujrzeć i oddać cześć szczątkom św. Franciszka z Asyżu. Po raz pierwszy w historii, właśnie w 800 lat po śmierci Biedaczyny z Asyżu, jego szczątki zostały na 30 dni wystawione publicznie, do oddawania czci przez wiernych.
CZYTAJ DALEJ

Będzie pierwsze w historii widowisko o księdzu Blachnickim! Rusza projekt „Blachnicki. Człowiek Nowej Kultury”

2026-02-27 10:51

[ TEMATY ]

ks. Franciszek Blachnicki

Muza Dei

Mat.prasowy

To pierwsza taka inicjatywa w historii! Fundacja Muza Dei – Centrum Nowej Kultury oraz Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie właśnie ogłosiły start wyjątkowego projektu. 27 lutego 2027 roku, dokładnie w 40. rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego, odbędzie się widowisko w całości poświęcone jego osobie. Data premiery jest absolutnie nieprzypadkowa.

Ksiądz Franciszek Blachnicki to postać niezwykle barwna i o wielkim formacie. Dla wielu z nas to przede wszystkim twórca Ruchu Światło-Życie oraz inicjator duchowych i społecznych przemian w Polsce, który dawał młodym przestrzeń wolności w szarej rzeczywistości komunizmu. To jednak również więzień obozu Auschwitz, wybitny teolog, kapłan, wychowawca pokoleń Polaków, odważny patriota, a nade wszystko – prorok, którego życie było bezkompromisową walką o godność drugiego człowieka. Celem najnowszego projektu nie jest stawianie mu kolejnego spiżowego pomnika, ale pokazanie kogoś z krwi i kości, z kogo życiowych doświadczeń możemy dziś wprost czerpać inspirację w naszej codzienności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję