Reklama

"Posłani, aby służyć"

W niedzielę Dobrego Pasterza w trzech ośrodkach: Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze odbyły się spotkania powołaniowe. Młodzież i zgromadzeni wierni modlili się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Były też spotkania z klerykami, siostrami zakonnymi, misjonarzami i dużo muzyki.

Niedziela legnicka 24/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

11 maja parafia pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze stała się wieczernikiem, do którego przybyli kapłani, zakonnicy i siostry zakonne, katecheci oraz wierni z kilku dekanatów. Szczególną radością napełniała obecność młodzieży, która na drodze życiowych poszukiwań zatrzymała się na przystanku "powołanie". Nie wszyscy mogli przyjechać z powodu obowiązków duszpasterskich lub odległości (ks. Andrzej Obuchowski pracuje na Syberii), ale wszyscy listownie lub telefonicznie zapewniali o swojej łączności duchowej. Na wszystkich Mszach św. w tym dniu słowo Boże głosił ks. Piotr Dębski - prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Było to świadectwo kapłana, ukazujące trudną drogę służby w Kościele jako wspaniałą przygodę miłości do Jezusa i Jego Kościoła. Suma o 13.00 zgromadziła liczną grupę kleryków z Legnicy, przełożonych Seminarium i siostry zakonne, Towarzystwo Przyjaciół WSD w Legnicy, rodziców osób powołanych i wielu wiernych, którzy przybyli pomodlić się, by wybrani wytrwali, a inni usłyszeli głos Pana. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ojciec duchowny Seminarium ks. Bogdan Żygadło.
W homilii ukazał on piękno pójścia za Chrystusem. Dzieląc się swoim doświadczeniem kapłańskiej służby, wezwał do modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Zgromadzeni w kościele mogli usłyszeć o radościach tej drogi. Rozważanie zakończyło wezwanie, by kochać powołanych i iść drogą wskazaną przez Boga. Liturgię ubogacała śpiewem diakonia muzyczna "Nazaret" z Odnowy w Duchu Świętym z parafii św. Wojciecha. Po Eucharystii zgromadzeni w kościele uczestniczyli w misterium "Mój Chrystus połamany", przygotowanym przez młodzież z parafii pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Przed kościołem wystąpił też zespół ewangelizacyjny z Jawora. Wszyscy mogli wspólnie śpiewać, chwaląc Pana. Były piękne świadectwa kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych, rodziców kapłana. Ks. Wiesław Złotek przeprowadził konkurs plastyczny z nagrodami dla najmłodszych. Festyn prowadzili ks. Marcin Szymaniak i ks. Bogdan Żygadło. Po koncercie klerycy przygotowali pokaz multimedialny, w którym zaprezentowali życie seminaryjne. Było też coś dla ciała. Oaza rodzin przygotowała bigos, a młodzież parafialna zajęła się przygotowaniem posiłku. Nie zawiedli też parafianie, którzy przynieśli ciasta. "Bóg zapłać" wszystkim za pomoc i ofiarność.
Festyn ewangelizacyjny zakończyła majówka z procesją do krzyża. Mamy nadzieję, że ta cenna inicjatywa powołaniowa zaowocuje licznymi "tak" na wezwanie Chrystusa i zmobilizuje do modlitwy o nowych pasterzy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

List prezydenta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2026-02-28 20:05

[ TEMATY ]

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

list prezydenta

Prezydent RP Karol Nawrocki

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

- Dziękuję za pielęgnowanie dziedzictwa naszych narodowych bohaterów - napisał prezydent Karol Nawrocki do organizatorów i Uczestników społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie.

Prezydent Nawrocki podziękował za organizację obchodów:
CZYTAJ DALEJ

Prezydent RP Karol Nawrocki złożył gratulacje nowemu biskupowi koszalińsko-kołobrzeskiego

Serdeczne gratulacje i życzenia Bożego błogosławieństwa – przekazał w liście z okazji ingresu nowego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Krzysztofa Zadarki Prezydent RP Karol Nawrocki. Podkreślił w nim, że dzięki decyzji papieża Leona XIV wierni diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej zyskują znakomitego pasterza.

Ingres biskupa Krzysztofa Zadarki do katedry w Koszalinie odbył się w sobotę. Wziął w udział m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi. Podczas uroczystości przekazał on nowemu pasterzowi Diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej pastorał jako znak władzy pasterskiej. W trakcie uroczystości list od Prezydenta RP, skierowany do nowego biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Krzysztofa Zadarki odczytał Szef Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Paweł Szefernaker.
CZYTAJ DALEJ

Iran/ Państwowe media potwierdziły, że najwyższy przywódca Iranu nie żyje

2026-03-01 09:42

[ TEMATY ]

Iran

PAP

Najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, został zabity w sobotę rano w swoim biurze – potwierdziły w niedzielę rano irańskie media państwowe. W kraju ogłoszono 40-dniową żałobę.

Wcześniej o zabiciu Chameneia w atakach na Iran informowały władze USA i Izraela. (PAP)
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję