Reklama

Niedziela Lubelska

Nasze miejsce

Wymarzony Dom Młodych to bezpieczna przestrzeń. Tutaj nie trzeba udawać ani wstydzić się swoich wartości.

2026-08-12 11:14

Niedziela lubelska 33/2026, str. VI

[ TEMATY ]

Częstoborowice

Paweł Wysoki

W Częstoborowicach jest czas i na modlitwę i na integrację

W Częstoborowicach jest czas i na modlitwę i na integrację

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wakacje to dla wielu młodych ludzi czas beztroskiego wypoczynku. Słońce, plaża, podróże, media społecznościowe... Jednak są i tacy, którzy wybierają zupełnie inną formułę. W Wymarzonym Domu Młodych w Częstoborowicach czas upływa w rytmie modlitwy i tworzenia prawdziwych relacji.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, które od ponad 30 lat prowadzi tę ukrytą w sercu Lubelszczyzny oazę, stwarza młodym warunki do odpoczynku i duchowego wzrostu. – Wymarzony Dom Młodych jest trochę jak testament pozostawiany przez pierwszych KSM-owiczów kolejnym pokoleniom – mówi ks. Mateusz Wójcik, asystent kościelny KSM. Zwraca uwagę, że młodzież traktuje ten dom jak swój własny, troszczy się o niego i uwielbia w nim spędzać czas. Tak jak grupa młodych osób z parafialnych oddziałów KSM, która pierwsze dni sierpnia poświęciła na udział w rekolekcjach członkowskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 33/2026 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziedzictwo wiary

Niedziela lubelska 39/2025, str. I

[ TEMATY ]

Częstoborowice

Paweł Wysoki

Abp Stanisław Budzik poświęcił pamiątkową tablicę

Abp Stanisław Budzik poświęcił pamiątkową tablicę

Dziękujemy Bogu za siedem wieków istnienia parafii, za dary Bożej łaski hojnie wylewane w sakramentach Kościoła – powiedział abp Stanisław Budzik.

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstoborowicach należy do najstarszych na terenie archidiecezji lubelskiej; powstała w 1325 r. W niedzielę, 21 września, wspólnota wiernych wraz z proboszczem ks. Marcinem Smalcem oraz licznie przybyłymi gośćmi uroczyście świętowała jubileusz 700-lecia. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Znamy program uroczystości Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze 15. sierpnia

2026-08-13 18:40

Monika Książek

- Na Jasnej Górze gromadzi nas Matka Boża i to nie jest tylko meta dla silnych fizycznie i duchowych atletów wiary, ale przede wszystkim jest to taki azyl dla najbardziej rozbitych. Zapraszamy wszystkich do Królowej Polski i dziękujemy za wasze świadectwo wiary - podkreślił o. Marcin Ciechanowski. Na Uroczystość Wniebowzięcia NMP ze wszystkich zakątków Polski przybywają tysiące pielgrzymów.

Rzecznik prasowy Jasnej Góry podkreślił, że pielgrzymowanie jest nie tylko fizyczną wędrówką, ale przede wszystkim głębokim doświadczeniemwiary. Paulin zauważył, że wspólny trud rodzi wielką solidarność i uczy, że Kościół jest piękną i żywąwspólnotą. Jak zauważył, w rekolekcjach w drodze nie chodzi się z przymusu, ale z głodu słowa Bożego, sakramentów i przede wszystkim tego autentycznego doświadczenia Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję